kerpe kaptan logo

VİZYONUMUZ

KERPE KAPTAN OTEL


SUSTAINABLE TOURISM

 • Sürdürülebilir turizm ilkelerinin benimsemesi ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılmasına odaklanılması turizm sektörünün temel bir gerekliliğidir. Çünkü sürdürülebilir turizm, turizmin ayrı bir bileşeni, niş bir ürün seti değil, turizmin daha sürdürülebilir hale gelmesi turizm sektörünün bir bütün halinde çalışması için gerekli olan bir yaklaşım olarak görülmelidir.

 

 • UNWTO, sürdürülebilir turizmi “mevcut ve gelecekteki ekonomik, sosyal ve çevresel etkilerini tam olarak hesaba katan, ziyaretçilerin, endüstrinin, çevrenin ve ev sahibi toplulukların ihtiyaçlarını karşılayan turizm” olarak tanımlamıştır. UNWTO tarafından sürdürülebilir turizmin daha fazla detaylandırılması, aşağıdakilere olan ihtiyacı ifade eder:

Turizmin gelişmesinde kilit bir unsur olan çevresel kaynakları en iyi şekilde kullanmak, temel ekolojik süreçleri sürdürmek ve doğal miras ve biyolojik çeşitliliği korumaya yardımcı olmak.


• Ev sahibi toplulukların sosyo-kültürel özgünlüğüne saygı göstermek, yerleşik ve yaşayan kültürel miraslarını ve geleneksel değerlerini korumek ve kültürler arası anlayış ve hoşgörüye katkıda bulunmak.

• İstikrarlı istihdam ve gelir getirici fırsatlar ve ev sahibi topluluklara yönelik sosyal hizmetler dahil olmak üzere, adil bir şekilde dağıtılan tüm paydaşlara sosyo ekonomik faydalar sağlayan ve yoksulluğun azaltılmasına katkıda bulunan uzun vadeli ekonomik kaynaklar sağlamak.


Sürdürebilir Turizm ilkeleri dogrultusunda işletme olarak farkındalıklarimız ve uygulamalarımız

 • Işletme olarak , yerel toplumun gelismesinin saglanmasi satinalma sureclerinin surdurebilinir politika ile duzenlenmesini amaclamaktayiz. Tedarik ettigimiz urunlerimizi daha cok yerel ve kobi olarak bolgemizde faliyet gosteren isletmelerden yapmaktayiz.
 • Enerji yonetimi olarak toplumsal farkindaligi arttirmak adina tesisimizde enerji tasarrufuna yonlendirecek bilgi afişleri ve notlari birakmaktayiz . Kullandigimiz aydinlatmalar ve elektronik techizatlarimizi en tasarruflu ürunlerden secmekteyiz. Muasır bir sekilde de misafirlerimizin farkindaligini arttirmayi amaclamaktayiz.
 • Su kullanimlarinda dogadaki kaynaklari daha verimli ve tasarruflu kullanmak icin su cikis yollarinda ozel tasarruf ettirici aparatlar kullanmaktayiz.
 •  Pis su atiklarini dogaya birakmak dogaya zarar verecegi icin ; Yerel yonetimlerile yapmis oldugumuz anlaşmalar ile bu atiklarin bertaraf edilmesini saglamaktayiz. Bu baglamda periodik olarak ISU tesisimize çözum ortagi olmaktadir.
 •  Geri donusum konusunda sıfir atik ilkesini benimsemis ve tesisimizde , Kagit – metal –plastik atiklarinda geri donusum kutulari olusturmus ve Kandıra Belediyesi tarafindan periodik olarak toplanmasini saglamaktayiz.
 • Çalisan personelin egitimine önem vermekte ve hijyen , gida vb ... Konularda egitim vermekteyiz.
 •  Kültur ve Tabiat varliklarini korumak acisindan tesisimizdeki dogal habitati koruma ve bakimini yaptirmaktayiz. Bunu yaparkende işin uzmanlari tarafindan destek almaktayiz.
 • Tesisimize gelen özel ve engelli misafirlerimizi rahat ettirmek icin onlarin önlerindeki engelleri kaldirarak tekerlekli sandalye ve bunun gibi olanaklari saglamaktayiz. Gerektiginde destek personeli saglamaktayiz.
 • Toplumsal ve kulturel degerlerin korunması ilkesi cercevesinde; tesisimizde bulunan sanat eserlerinin ve tarihsel degere sahip olan antikalarimizi sergilemekte ve tanitmaktayiz.
 • Biyolojik yasami desteklemek ilkesi icerisinde tesisimizde bulunan yabani ve evcil hayvanlari korumaya çalismaktayiz.


İşletmemizin vizyonu ve misyonu içerisinde Sürdürebilir turizm modelinden beklentimiz.

 • Kaynaklari tukenen dünyamizda ; Bize sunulan tüm olanakları daha verimli daha tasarruflu ve tekrardan ekonomiye katkisinin saglanmasi misyonu icerisindeyiz.


 Vizyonumuz ; çoçuklarımızın ve sonraki nesillerin daha iyi bir yaşam sürmesini sağlamakdır.

 TABİKİDE SON SÖZ HER ZAMAN TABİATINDIR.

 Dursun DURSUN

  KERPE KAPTAN OTEL

kerpe kaptan

KERPE KAPTAN APART&OTEL

Liman  Caddesi No:30

Kerpe/Kandıra/KOCAELİ

TEL:0 262 561 2511

FAX:0 262 561 2303

GSM:0 537 353 3540

bilgi@kerpekaptanotel.com

Kerpe Kaptan Apart Otel,Kerpe Otel,Kerpe Pansiyon, Kerpe Apart,Kerpe Konaklama,Kerpe Apart Otel,Kerpe Otelleri ,Kerpe Pansiyonları,Kerpede Konaklama,Kerpede Pansiyon,Kerpe Otel,Otel Kerpe,Kerpede Otel,Kerpe Kaptan,Kerpe Kiralık Ev,Kerpe Kaptan Apart

Tasarım & Proje KerpeRehberi